fbpx
';
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Popis projektu
Architektonické řešení

Objekt svým tvarovým a materiálovým řešením plně respektuje lokalitu u vodní nádrže Lipno, zároveň splňuje podmínky stanovené územní studií pro danou lokalitu. Cílem návrhu bylo spojit tradiční tvarosloví šumavské chalupy s moderním pojetím rekreačního sídla. Jedná se o jednopodlažní objekt s půdorysem do L, k němuž přiléhá kůlna a kryté stání.

Dům má bílou fasádu a dřevěné rámy výplňových otvorů. Přilehlá kůlna je obložená dřevem, kryté stání má přiznané nosné dřevěné konstrukce. Směrem do zahrady je kryté stání odděleno od volného prostoru dřevěnými svislými lamelami. Dřevěné svislé lamely tvoří i konstrukci závětří. Sedlové střechy se sklonem 40° pokrývá režná skládaná střešní krytina.

Dispoziční řešení

Dispozičně se jedná o 3+kk s užitnou plochou 77,5 m². Vstup do domu, který ústí ze závětří do zádveří je situován na západ. Ze zádveří se vchází do chodby. Chodba tvoří ústřední komunikační prostor objektu a vstupuje se z ní do všech ostatních místností. Na západní straně chodby je situována technická místnost a samostatné WC, na východě se nachází koupelna se sprchovým koutem a dalším WC. Východní křídlo domu zaujímá obývací část s krbem, jídelním stolem a kuchyňským koutem. Z obývacího pokoje je možné vyjít na terasu, jenž je částečně kryta přesahami střech. Dvě ložnice se nachází v jižní části objektu. Ložnice přiléhající k západní stěně je prosvětlena pásovým oknem a je možné z ní vyjít na jižní terasu. Na tutéž terasu je možné vstoupit i z druhé ložnice, která má možnost přímého vstupu i na terasu v nároží.

Terasy jsou tvořeny prkny z modřínu povrchově upraveného přírodním olejem.

Stavebně technické řešení

Navrhovaná stavba RD je zděný objekt z keramického jednovrstvého zdiva. Založení objektu bude na základových pasech. Strop objektu tvoří SDK podhled zavěšený na skonstrukci krovu. Zateplení je v úrovni stropu minerální vatou. Mezi zateplením a sádrokartonovým podhledem vzniká instalační dutina. Střešní plášť tvoří dřevěný krov, celoplošný záklop, doplňkový hydroizolační vrstva a skládaná střešní krytina režná.

Objekt bude přirozeně větrán. Vytápění je řešeno pomocí podlahového topení napojeného na krb s teplovodní vložkou, který se nachází v obývacím pokoji. Jako doplňkový zdroj je v techniké místnosti umístěn elektrokotel. Ohřev teplé vody je řešen elektrickým zásobníkem o objemu 120 l.