';
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Popis projektu
Rekonstrukce rodinného domu Hlavatce na Táborsku obnášeli zejména kompletní změnu dispozice a fungování celého domu, ale byl kladen důraz na zachování vesnického charakteru stavby.
Jedná se o jednopodlažní objekt vesnického charakteru obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou. Navrhovaná rekonstrukce (stavebními úpravami) změní výšku stavby navýšením o 0,65 m a dojde ke změně sklonu střechy za 44° na 40°. Nově budou ve střeše domu umístěno jedno střešní okno a tři vikýře. Severozápadní třetina objektu bude nově využívána jako kryté stání, které je součástí hmoty domu. Je navrženo nové materiálové a barevné řešení fasády, včetně rozmístění a členění oken. Fasáda bude bílá se soklem a šambránami kolem otvorů v béžovo- pískové barvě. Část fasády na jihozápadní straně bude pokryta prkny na svislo v přírodním odstínu. Stávající střešní krytina bude nahrazena novou pálenou keramickou krytinou Tondach Stodo.
Dispozice
Stávající objekt je dispozičně 2+1 s užitnou plochou 99,3 m². Zásadní změnou je nové dispoziční uspořádání. Nově navrženými úpravami bude dům dispozičně 2+kk s užitou plochou 53,1 m2. V novém návrhu bude odstraněna stávající veranda. Zádveří vznikne ve hmotě domu. Vstup zůstává ve stejné pozici. V přízemí se bude nově nacházet pracovní kuchyně, pracovna, hygienické zázemí a schodiště do 2.NP. Stávající půda bude nově využívána jako obytné podkroví se dvěma pokoji a WC. V suterénu dojde k rozčlenění sklepa na kotelnu, sklad paliva a sklad potravin. Vstup do 1.PP bude nově z exteriéru budovy, přímo ze dvora.
Stavební úpravy
Do obvodových stěn přibydou nová okna. Stávající  stropy budou nahrazeny novými keramobetonovými stropy Heluz tloušťky 250mm se železobetonovým věncem v úrovni stropu. Stávající krov vykazuje značnou degradaci a poruchy a proto bude nahrazen novým. Nová bude i skladby střešního pláště se zateplením mezi a pod krokve. Stará špaletová okna budou nahrazena novými okny s dřevěným rámem a izolačním trojsklem. Kryté stání bude otevřeno do krovu a umožní tak vyniknout dřevěné konstrukci.